Проведення навчання з візуальної ідентифікації правил поводження з вибухонебезпечними предметами та алгоритм дій при їх виявлені .

09.08.2023 16:54

За оцінками ООН, Україна - одна з найбільш замінованих країн в світі. Раніше щодня працівники ДСНС України знешкоджували боєприпаси часів Другої світової війни. Зараз же, за півтора року повномасштабної російсько-Української війни, ситуація погіршилася в десятки разів. На територіях, де ведуться бойові дії, піротехніки знешкоджують сотні боєприпасів за  день.

Тому, 09 серпня 2023 року на виконання пункту 1.2. витягу з протоколу № - 6 засідання колегії Державного агентства лісових ресурсів України від 27 липня 2023 року, майор служби цивільного захисту, начальник групи піротехнічних робіт аварійно- рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС у Хмельницькій області Горецький Дмитро Володимирович провів навчання для працівників Південно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства щодо візуальної ідентифікації правил поводження з вибухонебезпечними предметами та ознайомив з алгоритмом дій в таких випадках, а саме:

1.               Негайно повідомити чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту;

2.             Не підходити близько до предмету, огородити його та не допускати до знахідки інших людей;

3.               Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету.

4.         Не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).

5.     Дочекатися прибуття фахівців; вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення. Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

 

Працівники Південно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства  зобов'язані знати алгоритм дій у надзвичайних ситуаціях і перелік необхідних заходів до прибуття рятувальників та працівників поліції на місце виявлення вибухонебезпечного предмета. 

Зараз, особливо в умовах воєнного стану, лісівники закликають громадян бути вкрай обережними і без зайвої потреби не відвідувати лісові масиви.

Для відпочинку по всій території області є спеціально облаштовані рекреаційні зони, де можна безпечно і комфортно провести своє дозвілля.