Видача електронних лісорубних квитків

31.08.2023 10:08

   Ключовим завданням територіальних органів Держлісагентства є реалізація повноважень у сфері лісового та мисливського господарства на відповідних адміністративно-територіальних одиницях, зокрема, щодо видачі спеціальних дозволів на заготівлю деревини (лісорубних квитків).

  Лісорубний квиток є основним документом, на підставі якого:

·       здійснюється заготівля деревини;

·       ведеться облік дозволених до відпуску запасів деревини;

·       встановлюються строки здійснення заготівлі деревини та її вивезення, строки і способи очищення лісосік від порубкових решток, а також облік природного поновлення лісу, що підлягає збереженню;

·       видається сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів «Сертифікат походження лісоматеріалів»;

·       ведеться облік плати, нарахованої за використання лісових ресурсів.

   Видача лісорубного квитка здійснюється за заявою постійного лісокористувача або власника лісів на отримання адміністративної послуги.

  Звертаємо увагу, що з 01.06.2023 по 01.06.2025 року триває експериментальний проект щодо видачі спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубного квитка) та сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів в електронній формі.

   Згідно з рішенням Уряду зміни вступають в дію з 1 червня з 2023 року. Однак, ще протягом шести місяців, лісорубні квитки видаватимуться, як в електронній, так і в паперовій формі. В подальшому - виключно в електронній формі!

   Лісорубні квитки, видані до 1 червня 2023 року, діятимуть до кінця цього року.

   Що змінюється при переході на електронний лісорубний квиток:

Ø  Будуть усунені корупційні ризики, які існували під час дії паперового лісорубного квитка;

Ø  Електронний лісорубний квиток дозволяє зберігати точну інформацію про рубки в лісах. Це забезпечить контроль за лісокористуванням та запобігає незаконним рубкам;

Ø  Електронний лісорубний квиток можна отримати швидко та зручно, без потреби відвідувати Міжрегіональні управління лісового та мисливського господарства і ЦНАПи.

Ø  Отриманий лісокористувачем електронний лісорубний квиток автоматично вноситься на карту сайту ДП “ЛІАЦ” lk.ukrforest.com та в систему Електронного Обліку Деревини.

   З метою забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту щодо видачі спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубного квитка) та сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів в електронній формі» фахівцями Держлісагентства організовано та проведено онлайн-навчання з усіма постійними лісокористувачами щодо Порядку реалізації експериментального проєкту з видачі лісорубного квитка в електронній формі.

   В ході навчання:

·       ознайомили лісокористувачів з роботою єдиної державної платформи ЕкоСистема;

·       визначили алгоритм дій постійних лісокористувачів при роботі з функціоналом е-Ліс;

·       продемонстрували в тестовому режимі функціонал з видачі електронних лісорубних квитків.

З матеріалами навчання можна ознайомитися за посиланням https://drive.google.com/.../1FSyDuMLHM5oSs6YM6dc.../view...