У шпаківнях - новосілля

18.04.2022 17:17
Не зважаючи на те, що війна безжально плюндрує тишу весни, до українських лісів на гніздування та виведення малечі повертаються пернаті.
Кажуть,  птахи приносять на крилах тепло, а де оселяться пануватиме мир та добробут. Аби підтримати пернатих та  допомогти їм із прихистком, люди прилаштовують на деревах шпаківні. Цьогоріч працівники Золотопотіцького лісництва  Бучацького лісового господарства зустрічали птахів разом із юними помічниками-природолюбами. 
Потрібно пам'ятати, які основні правила для спорудження будиночка для птахів і з чого його потрібно виготовляти. Найкращим  матеріалом для пташника буде натуральне дерево. Це може бути дуб, береза чи клен. Використовувати деревину хвойних не варто: у них міститься смола, яка приносить шкоду для птахів.  Шпаківні прикріплююють до стовбура на відстані кількох метрів від землі, аби  пернаті не стали здобиччю хижаків. Потрібно орієнтуватися в яку сторону дме вітер і дуплянка в пташнику повинна знаходитися в протилежному. 
Птахи не лише тішать нас своїм виглядом і співом, а ще поїдають комах-шкідників. Одна сім'я шпаків за 5 днів може з'їсти близько 1000 хрущів  та їх личинок. 
 Оберігаємо природу - працюємо для рідної землі!