Спільні навчання з гасіння й попередження лісових пожеж у пожежонебезпечний період

Автор:  Галина Павловська
20.05.2022 14:01

   20 травня на базі ДП «Кременецьке лісове господарство» відбулися спільні навчання працівників підприємства та 5 ДПРЗ Кременецького районного управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області з гасіння й попередження можливих лісових пожеж у пожежонебезпечний період 2022року.

  Учасники обговорили шляхи взаємодії лісгоспу та пожежно-рятувальної служби з метою недопущення пожеж в лісових масивах, взаємоінформування про виникнення пожеж, розглянули порядок дій по їх гасінню, ознайомились з готовністю Кременецького лісгоспу до гасіння пожеж в лісах, а також про злагодженість дій усіх залучених служб під час гасіння умовної пожежі.

    Під час навчань було продемонстровано фото та відео про проведені профілактичні заходи  спрямовані на недопущення спалахів, а інші – на боротьбу з вогнем і його нерозповсюдження на великі території у лісах   

  Важливу роль відіграють правильно облаштовані мінералізовані смуги. Протипожежні мінералізовані смуги часто рятують ліс від вогню, який виникає внаслідок випадково кинутого недопалку. Тому створенню та оновленню таких захисних смуг особливу увагу приділяють у кожному лісництві.

    Державним агентством лісових ресурсів України з 1 квітня 2021р. запровадджено щоденне інформування про лісові пожежі оперативно-чергову службу державного центру управління в надзвичайних ситуаціях ДСНС та Апарату РНБО, зокрема, з використанням автоматизованої системи “Пожежі”.                                                                                                          

    Представники ДПРЗ розповіли про найпоширеніші вибухонебезпечні предмети.Серед них протипіхотна фугасна міна натискної дії ПФМ-1 та ПФС-1С. Вони бувають зеленого та коричневого кольорів, сила спрацьовування – від 5 кілограм. До них не можна підходити та рухати.

     У формі металевого диска – це фугасна протитанкова міна ТМ-62М. Її встановлюють у ґрунтах чи поверхні землі, сила спрацьовування – від 120 кілограм. Підходити близько до неї не можна через наявність міні-пасток.

    Закликаємо  не наближатися до мін та боєприпасів, а при виявленні таких одразу повідомляти рятувальників чи поліції.

   Віримо в перемогу! Слава Україні! Героям Слава ! Слава ЗСУ!