Реорганізація лісової галузі

Автор:  Прес-служба ТОУЛМГ
14.07.2022 12:08
Загальні новини
 На Тернопільщині завершився процес реорганізації лісогосподарський підприємств, згідно наказу у рамках реформування лісової галузі відбулося об’єднання Тернопільського та Кременецького лісгоспів з припиненням діяльності Тернопільського лісгоспу; Бучацького та Бережанського лісгоспів з припиненням діяльності Бучацького лісгоспу; Чортківський лісгосп функціонує в попередньому складі.
 Будь-які зміни завжди викликають острах, тож нам  необхідний час на адаптацію. Трохи попрацювавши разом, спільними зусиллями зможемо подолати будь-які труднощі та покращити майбутній розвиток усієї лісової галузі.
 Всі працівники, які виявили бажання працювати на нових умовах, мають на це можливість: хтось на іншій посаді, хтось на тій же. Це означає, що укрупнення лісогосподарських підприємств передбачає зменшення адміністративних витрат, але не тягне за собою масштабного скорочення робочих місць. Однак деякі вакансії та посадові обов’язки були переформатовані чи замінені.
   Всі місцеві податки залишаться громадам, адже ніхто не ліквідовує та не об’єднує головні структурні об’єкти (лісництва). Ця позиція передбачена податковим законодавством. Рентна плата за використання лісових ресурсів і податок за лісові землі надходитимуть до бюджету за місцезнаходженням підрозділу. 
Одним із головних завдань, що нині стоять перед галуззю, є зміна пріоритетів. То ж реформа – це шанс повернути позитивний імідж професії лісівника та зміцнити позиції лісового господарства в суспільстві.
Проведення реорганізації лісової галузі краю передбачає вирівняти  ресурсну базу підпорядкованих підприємств, оптимізувати перевезення та переробки деревини, відтак - зростуть надходження податків і зборів, мінімізуються адміністративні  витрати, підвищиться рівень оплати праці лісівників.