Проведення завершального етапу кампанії з пероральної імунізації диких м′ясоїдних тварин на Буковині

15.11.2023 09:08

Відповідно до рішення Ради оборони області від 20.07.2023 р. та на виконання Протоколу засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернівецькій  обласній військовій  адміністрації     (протокол від 02.08.2023 №2)   на території області упродовж вересня місяця  проведена пероральна імунізація диких м′ясоїдних тварин проти сказу.

Завершальним етапом кампанії з пероральної імунізації диких м′ясоїдних тварин проти сказу у 2023 році являється  проведення  відстрілу лисиць з метою лабораторного контролю  за ефективністю її проведення, а саме дослідження сироваток крові на наявність  антитіл до вірусу сказу та дослідження зубів лисиць на наявність біомаркеру – тетрацикліну.  

 Добування  лисиць методом відстрілу на території Чернівецької області буде проводитись з 15 листопада 2023 року по 01 грудня 2023 року   користувачами мисливських угідь. До відбору біологічного матеріалу будуть задіяні  спеціалісти державної служби ветеринарної медицини.  

Всі заходи, передбачені кампанією, спрямовані на забезпечення епізоотичного благополуччя щодо сказу тварин,  адже дикі тварини, а саме лисиці, є основним резервуаром збудника вірусу сказу в навколишньому середовищі і становлять найбільшу загрозу у виникненні   даного захворювання.