Підсумки по програмі "Зелена країна"

18.01.2024 15:06

Підводячи підсумки висаджування дерев в рамках програми «Зелена країна», Південно-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства інформує, що за 2023 рік всіма лісокористувачами у  Хмельницькій, Тернопільській і Чернівецькій областях було висаджено понад 10 млн. дерев. В тому числі 9 млн. 185 тис. сіянців висадили лісівники філій Подільського лісового офісу ДП «Ліси України» і 1 млн.64 тис. сіянців – інші лісокористувачі (комунальні, військові, спеціалізовані агролісгоспи).

 Всього по території трьох областей всіма лісокористувачами створено лісових насаджень на  площі 1894 га.  З них лісовідновлення становить   1792   га. а лісорозведення (висадження нових лісів)  102  га. При доповненні лісових культур, створених у попередні роки, було висаджено 1,8 млн. сіянців. 

Лісовідновлення лишається одним із головних завдань для лісівників, також для збільшення лісистості територій створюються нові ліси на прийнятих землях, що раніше не були вкриті лісовою рослинністю. Лісівники вже починають готуватися до цьогорічної лісокультурної кампанії, адже цьому передує об’ємна та клопітка робота: заготівля насіння, вирощування сіянців, зачищення ділянок та підготовка ґрунту до посадки шляхом борознування. Традиційно до садіння лісу та заходів з озеленення територій, як і в минулі роки можуть долучатися представники місцевої влади, ОТГ, комунальних підприємств, учнівська та студентська молодь та інші бажаючі.

Нагадуємо, що реалізацію екологічної ініціативи «Масштабне заліснення України» було розпочато восени 2021 року і за три роки по всій території України було висаджено  464,9  млн. сіянців на загальній площі  72,7 тис.га. На сайті zelenakraina.gov.ua, кожна людина може відслідковувати хід висадки лісу по окремих регіонах і кожен бажаючий може долучитися до висадження лісу.