Патрулювання лісових масивів, як спосіб попередження лісопорушень.

18.10.2023 16:11

Разом з працівниками філій Подільського лісового офісу та представниками територіальних органів Національної поліції, фахівці Південно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства продовжують здійснювати патрулювання лісів на території Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей.

Так, з початку вересня 2023 року з метою запобігання лісопорушенням та контролю за дотриманням лісового та природоохоронного законодавства України, за участю працівників управління було проведено 29 рейдів та виявлено 5 лісопорушень.

Нагадуємо, що відповідно до розпорядження обласних військових адміністрацій на час дії військового стану забороняється в'їзд транспортних засобів до лісових масивів Хмельницької, Чернівецької та Тернопільської областей, як і в інших областях України.

Відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні у :

-    незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев, чагарників, лісових культур та молодняка;

-    знищенні або пошкодженні лісу внаслідок підпалу або недбалого поводження з вогнем, порушенні інших вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення іі на значній площі;

-     засміченні лісів побутовими і промисловими відходами;

-  порушенні правил полювання ( під час воєнного стану діє заборона на полювання).

 

Найважливіше у проведенні патрулювання лісових масивів це не спіймати лісопорушника та накласти штраф, а попередити лісопорушення. Саме тому,  робота бригад з патрулювання є профілактикою правопорушень, сприяє зменшенню випадків незаконної діяльності в лісі та зберігає природні багатства.