Навчання щодо ліквідації лісових пожеж

26.04.2024 11:33

25.04.2024 на території лісового масиву Підлісецького лісництва філії Кременецьке лісове господарство ДП "Ліси України" було проведено спільні навчання за участю філій Подільського лісового офісу ДП "Ліси України", Головного управління ДСНС України у Тернопільській області, Південно-Західного МУЛМГ, інших лісокористувачів і представників служб цивільного захисту. На навчаннях обговорювалися питання щодо організації заходів із протидії загорянням у природних екосистемах в пожежонебезпечний період 2024 року та проводились практичні відпрацювання спільних дій від моменту первинного виявлення пожежі до повної її ліквідації.

Порядок проведення тренувань складався з теоретичної та практичної частин.

До теоретичної частини увійшли два навчальних питання :

- вивчення Методичних рекомендацій щодо організації гасіння пожеж в екосистемах у районі ведення бойових дій та алгоритму дій особового складу у разі виявлення на місці загорання вибухонебезпечних предметів;

- види та короткі характеристики вибухонебезпечних предметів, які використовуються під час збройної агресії російської федерації.

У практичній частині навчання проводилось гасіння імітованої лісової пожежі на території Підлісецького лісництва з залучення сил і засобів підрозділів ДСНС України в області, спеціалізованих служб цивільного захисту району, а також сил і засобів лісокористувача відповідно до мобілізаційних планів.

Після ліквідації імітованої пожежі, за результатами проведеного навчання було оцінено дії учасників навчання, ступінь досягнення навчальних цілей. Надано висновки щодо готовності сил і засобів до гасіння пожеж в природних екосистемах, а також здійснено розбір недоліків виявлених в ході навчань. Також було обговорено шляхи їх вирішення.