Нарада з лісокористувачами Хмельницької області стосовно видачі електронного лісорубного квитка

04.11.2023 13:57

2 листопада 2023 року Південно-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства ініціювало зустріч з керівниками лісогосподарських підприємств та керівниками філій ДП «Ліси України»  Хмельницькій області стосовно питання видачі лісорубного квитка в електронній формі.

Начальник управління Олег Яремко розпочав нараду зі вступного слова, де ознайомив присутніх з питаннями, які пропонуються розглянути на нараді і відзначив важливість даної зустрічі для подальшої ефективної роботи. Крім того, керівник управління відмітив те, що зустріч зі всіма представниками лісокористувачів, за майже рік утвореного міжрегіонального управління, відбувається вперше.

Олег Яремко довів до відома присутніх, що у зв’язку з реорганізацією лісової галузі, утворилися нові юридичні структури, а саме: міжрегіональні управління і ДП «Ліси України», які стали правонаступниками обласних управлінь і відповідно держлісгоспів, теперішніх філій.

Перш ніж перейти до висвітлення інформації, що стосується видачі електронних лісорубних квитків, очільник управління зробив наголос на те, чим займатиметься міжрегіональне управління і які його завдання та функції.

Далі слово було надано першому заступнику начальника управління Олександру Лукомському, який звернув увагу на те, що відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України № 483 від 12.05.2023 року «Про реалізацію експериментального проекту щодо видачі спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубного квитку) та сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлення з них пиломатеріалів в електронній формі», з 17 листопада 2023 року управління буде видавати  лише електронні лісорубні квитки.

Електронний квиток видаватиметься на кожну окрему ділянку, де планується заготівля деревини. Управління забезпечуватиме видачу спеціальних дозволів на заготівлю деревини від усіх видів рубок. Отримати електронний квиток можна буде без потреби відвідувати  управління  і ЦНАП. Отриманий лісокористувачем електронний лісорубний квиток автоматично буде внесений на карту сайту ДП “ЛІАЦ” lk.ukrforest.com та в систему Електронного Обліку Деревини.

 Начальник відділу лісового господарства Євгеній Клок наголосив про необхідність чіткої відповідності документації, що буде подаватися заявниками (лісокористувачами) для видачі електронного лісорубного квитка додаткам, які затверджені Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України від 21 липня 2023 року наказом №520 “Про затвердження форм документів, необхідних для реалізації експериментального проекту щодо видачі спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубного квитка) та сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів в електронній формі».

Під час наради у лісокористувачів виникали дискусійні питання щодо видачі електронного лісорубного квитка. В процесі обговорення було прийнято рішення направити письмове звернення в Держлісагентство з усіма пропозиціями та зауваженнями для подальшого їх вирішення. Також було запропоновано провести ще одну таку нараду в кінці цього року.

Відповідні наради по видачі електронного лісорубного квитка заплановано також провести з лісокористувачами Чернівецької та Тернопільської областей.