Командно-штабні навчання на Тернопільщині

29.05.2021 11:02
     Питання пожежної безпеки одне з найбільш актуальних у лісівничій галузі, відтак перебуває під постійним пильним наглядом держави.

     26-27 травня на базі Колиндянського лісництва ДП «Чортківське лісове господарство» відбулися міжрегіональні командно-штабні навчання з ліквідації лісових пожеж. 
     До заходу були залучені працівники лісової охорони Чортківського та частини Бучацького лісгоспів, представники Кременецького лісового господарства складі 2 одиниці техніки та 6 чоловік особистого складу. Для успішної ліквідації пожежі застосовані сили особового склад 6-ї державної пожежно-рятувальної частини Чортківського районного управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області. У навчаннях також брала участь команда лісової охорони Івано-Франківського ОУЛМГ у складі 7 одиниць технікита 26 чоловік особистого складу.

     Окреслюючи завдання командно-штабних навчань, директор Чортківського лісгоспу Юрій Кравець сказав: «Мета даного заходу – на практиці відпрацювати спільну взаємодію щодо ліквідації надзвичайної ситуації, спричиненої пожежами у лісовому масиві. Адже саме злагоджені командні дії дозволяють своєчасно реагувати на надзвичайні ситуації, що пов’язані із займаннями в природних екосистемах області».

     Перший заступник ТОУЛМГ Іван Михайлович  Приймачук розповів про заходи, які щорічно проводяться на теренах Тернопільської області для запобігання та ліквідації лісових пожеж. Оскільки превентивний підхід, свідоме поводження людей та швидке реагування на ситуацію відіграють важливу роль у збереженні  лісу від лиховісного вогню.

    Начальник відділу охорони та захисту лісу і мисливства Івано-франківського ОУЛМГ Роман Поціхович проінструктував учасників навчань щодо особливостей ліквідації пожеж у лісових масивах Прикарпатського регіону, залежно від специфіки рослинних насаджень, ландшафту та  складу ґрунтів.  
Навчання теж стали доброю нагодою до обміну практичним цінним досвідом  і для працівників єгерської служби. 

    Рятівники Чортківського районного управління ГУ ДСНС провели тренувальні навчання з надання першої медичної допомоги та проведення рятівних робіт  у випадку пожежі. 
Підсумовуючи результати командно-штабних навчань, Іван Приймачук подякував учасникам за спільно проведену роботу, відзначив оперативність та професійність колег і наголосив на необхідності організації подібних заходів: «Спільними зусиллями зможемо зберегти скарб лісу, який нам дістався у спадок від минулих поколінь. Кожен із нас несе власну відповідальність за його майбутнє!»