Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я.

30.04.2022 16:17
Щорічно в Україні 28 квітня відзначається День охорони праці. Це свято започаткувала Міжнародна організація праці (МОП), яка вирішила розширити масштаби своєї діяльності з просування ідеї охорони праці в сучасному суспільстві.
Кожного року МОП визначає тему Всесвітнього дня охорони праці.
Девіз Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі — 2022: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я».
В рамках відзначення Дня охорони праці управлінням було організовано засідання в онлайн-форматі. 
У засіданні взяли участь спеціалісти з охорони праці державних лісогосподарських підприємств області та головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС на транспорті та зв’язку Управління Держпраці.
На засіданні обговорили ряд актуальних питань щодо створення безпечних умов праці на робочих місцях та дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці для попередження травматизму. Спеціалістам з охорони праці поставились задачі проведення в своїх колективах засідань, виробничих нарад присвячених Дню охорони праці в Україні, а також вшанування пам’яті загиблих на виробництві.
Також 28 квітня спеціалісти з охорони праці області брали участь у засіданні круглого столу (онлайн-формат в ZOOM), який був організований журналом «Охорона праці» спільно з Європейським співтовариством з охорони праці (ESOSH). Захід проводився за підтримки  Міжнародної організації праці,  Державної служби України з питань праці, та Державного агентства лісових ресурсів України.
Темою круглого столу обрали проблематику захисту та адаптації працівників в екстремальних умовах.
Ключовими питаннями для обговорення були:
- Релокація  підприємств,
- Розслідування нещасних випадків, що сталися у зв’язку з проведенням воєнних дій,
- Нові небезпеки та керування ризиками в умовах війни,
- Спрощення питань охорони праці під час війни,
- Перспективи оновлення законодавства з охорони праці.