7 липня в Україні відзначають День працівника природно-заповідної справи України. Це ті люди, які стоїть на захисті і збереженні національних природних ресурсів.
Природно-заповідний фонд України — це безцінний скарб природи, у якому зібрані найцінніші природні складники: ліси і степи, болота і гори, скелі і печери, ріки і моря, заплави і навіть пустеля. За збереження кожної такої території, рослини, тварини чи інфраструктури, якою ми користуємося, стоїть велика команда людей, яка працює не лише на збереження лісів і парків, але і на їх розвиток та збільшення.
Природо-заповідний фонд охороняється як національне надбання щодо якого встановлено особливий режим охорони, відтворення і використання. Дбайливе ставлення до природи сьогодні є ознакою цивілізованого та прогресивного суспільства, що дбає про власне майбутнє.
До складу природно-заповідного фонду України входять державні заповідники, природні національні парки, заказники, пам'ятки природи, ботанічні сади, дендрологічні та зоологічні парки, парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва, заповідні урочища.
На сьогоднішній день в структурі природно-заповідного фонду Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей нараховується близько 1500 об’єктів. З них ключовими об’єктами в Хмельницькій області є :
- НПП «Мале Полісся»
- НПП «Подільські Товтри»
в Тернопільській області :
- НПП «Кременецькі гори»
- Природний заповідник «Медобори»
- НПП «Дністровський каньйон»
в Чернівецькій області :
- НПП «Вижницький»
- НПП «Черемоський»
- НПП «Хотинський».
Україна надзвичайно багата на природні ресурси і пам’ятки природи і їх збереження є одним із найважливіших завдань як держави, так і всього українського народу.
Шановні колеги, прийміть найщиріші вітання з професійним святом! Бажаємо вам міцного здоров’я, добробуту, нових професійних успіхів та натхнення у вашій важливій природоохоронній справі, щастя і миру!
З повагою, Південно-Західне міжрегіональне УЛМГ.