День працівника природно-заповідної справи України.

07.07.2024 13:04

7 липня в Україні відзначають День працівника природно-заповідної справи України. Це ті люди, які стоїть на захисті і збереженні національних природних ресурсів.

Природно-заповідний фонд України  — це безцінний скарб природи, у якому зібрані найцінніші природні складники: ліси і степи, болота і гори, скелі і печери, ріки і моря, заплави і навіть пустеля. За збереження кожної такої території, рослини, тварини чи інфраструктури, якою ми користуємося, стоїть велика команда людей, яка працює не лише на збереження лісів і парків, але і на їх розвиток та збільшення. 

Природо-заповідний фонд охороняється як національне надбання щодо якого встановлено особливий режим охорони, відтворення і використання. Дбайливе ставлення до природи сьогодні є ознакою цивілізованого та прогресивного суспільства, що дбає про власне майбутнє.

До складу природно-заповідного фонду України входять державні заповідники, природні національні парки, заказники, пам'ятки природи, ботанічні сади, дендрологічні та зоологічні парки, парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва, заповідні урочища.

На сьогоднішній день в структурі природно-заповідного фонду Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей нараховується близько  1500 об’єктів. З них ключовими об’єктами в Хмельницькій області є :

-        НПП «Мале Полісся»

-        НПП «Подільські Товтри»

в Тернопільській області :

-        НПП «Кременецькі гори»

-        Природний заповідник «Медобори»

-        НПП «Дністровський каньйон»

в Чернівецькій області :

-        НПП «Вижницький»

-        НПП «Черемоський»

-        НПП «Хотинський».

Україна надзвичайно багата на природні ресурси і пам’ятки природи і їх збереження є одним із найважливіших завдань як держави, так і всього українського народу.

Шановні колеги, прийміть найщиріші вітання з професійним святом! Бажаємо вам міцного здоров’я, добробуту, нових професійних успіхів та натхнення у вашій важливій природоохоронній справі, щастя і миру!

 

З повагою, Південно-Західне міжрегіональне УЛМГ.