Час “запросити” пташок до свого саду, до свого вікна

Автор:  ПЗ "Медобори"
20.01.2021 19:24
Загальні новини
 
При лагідних зимах основна маса птахів тримається лісу. З настанням суворої зими птахи стають частішими гостями населених пунктів. Але і тут вони відчувають брак кормів. Ми повинні прийти їм на допомогу – розвішати годівнички з насінням олійних рослин, крихтами хліба, синиці всіх видів залюбки ласуватимуть несоленим салом чи м’ясом. Щодо хліба, потрібно пам’ятати, що всі пташки полюбляють крихти білого хліба, а чорний – шкідливий для них, насіння олійних рекомендують трішки розчавлювати. Годівнички можна змайструвати або виготовити із пластикових пляшок, коробочок з-під молока, соків. Повісивши годівницю важливо регулярно підсипати у неї корм. І тоді ці рухливі, співочі, пернаті створіння сторицею віддячать нам, знищуючи шкідників та звеселяючи своїми голосами.
В населених пунктах поряд з дрібними фіксуються зальоти хижих птахів: сови вухатої, яструбів, канюків та ін. Тут наша допомога полягає у тому, щоб не проганяти їх. Місцями їх зимівлі є зарослі хвойних, де, зібравшись групами, птахи легше переносять низькі температури.
Зимове меню пташиного столу
● насіння соняшника (не смажене) дуже люблять снігурі та синиці. Тільки слід ледь розчавити насіння качалкою;
● овес – на виправдання своєї назви їдять вівсянки та ще чубаті жайворонки (посмітюхи) й польові горобці;
● просо – найулюбленіша їжа вівсянок, жайворонків, крім того, просо до вподоби куріпкам, перепілкам, синицям та горобцям;
● гарбузове насіння (лише сире) дасть змогу побачити, як синиці, притиснувши лапкою насінину, завзято продзьобують у ній дірочку, стурбовано озираючись на всі боки;
● насіння дині не залишить байдужою жодної пташки;
● крихти сухого білого хліба (чорний хліб є шкідливим для всього птаства) – чудовий корм для багатьох птахів;
● горобина, бузина, зібрані в кетяги й розвішані на деревах, – найліпший подарунок дроздам;
● насіння ясеня (схожі на зв’язки ключів крилатки) – улюблена їжа снігурів;
● насіння бур’янів (лобода, кропива, лопух, кінський щавель) – це найдешевший і дуже корисний корм для зерноїдних птахів.
                                                                                                                                                  ПЗ "Медобори"