Cемінар-тренінг з планування, проєктування і будівництва лісових доріг в умовах Українських Карпат.

28.08.2023 14:02

15-16 серпня на базі філії «Вигодське лісове господарство» ДП «Ліси України» відбувся практичний семінар-тренінг з сучасних методів планування, проєктування і будівництва лісових доріг в умовах Українських Карпат.

Захід відбувається в рамках проєкту «Найкращі управлінські практики Лісової служби США щодо якості води – Україні», за фінансової підтримки Лісової служби США.

На тренінгу були присутні представники та представниця філій ДП "Ліси України" з Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей України, представники Карпатського та Подільського офісів ДП "Ліси України", представники Західного та Південно-західного міжрегіональних управлінь лісового та мисливського господарства, представник лісовпорядної організації, представник компанії з будівництва доріг.

В перший день тренінгу обговорили тенденції законодавчого забезпечення якості води в процесі лісогосподарської діяльності; нормативні вимоги до параметрів лісових доріг; національний стандарт для проектування лісових доріг; особливості планування мережі лісових доріг та прокладання їх трас на гірських схилах; екологічні аспекти будівництва лісових доріг; досвід та практики проєктування та будівництва лісових доріг на засадах природозбереження, отримані від Лісової служби США та Австрійської Республіки.

Другого дня на учасників тренінгу чекала практична частина семінару з відвідуванням доріг у Свічівському та Людвиківському лісництвах філії «Вигодське лісове господарство» ДП «Ліси України». Програма передбачала презентації, польові огляди і обговорення. Учасники  ознайомилися з онлайн презентацією щодо створення проектно-кошторисної документації на будівництво лісових доріг та етапів її узгодження, а також з інноваційними інструментами позиціонування трас лісових доріг на основі лазерного наземного та дистанційного сканування, та з застосуванням ГІС-технологій.

Далі, учасникам розповіли про метод створення мережі лісових доріг на гірських схилах із мінімальним впливом на гідрологічний режим водозборів і чистоту поверхневих вод та створенням умов для проведення ефективної лісогосподарської діяльності. Після цього група переїхала до лісових масивів Свічівського лісництва, де подивилися на процес будівництва лісової дороги, яке ще триває і має бути завершене до кінця цього року. Дорога призначена для забезпечення доступу до лісових масивів, де запроваджуватимуться підходи наближеного до природи лісівництва, як клімато-стійкого способу ведення лісового господарства та зниження негативного впливу кліматичних змін та попередження виникнення кризових паводків і зменшення їх руйнівної сили.

Дякуємо організаторам  за цікаву інформацію та враження отримані під час цього тренінгу.