• Гаряча лінія управління: +(‎3802) 78-81-55
Південно-Західне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства
1
Клас пожежної небезпеки
  • Управління
    • Структура управління
    • Положення про управління
    • Вакансії
  • Лісокористувачі
    • Хмельницька область
    • Чернівецька область
    • Тернопільська область
  • Діяльність
    • Мисливське господарство
  • Громадянам
    • Матеріали лісовпорядкування
    • Зведені відомості проєктів лісових культур
    • Заходи з поліпшення санітарного стану лісів
    • Відкриті дані
    • Фінансова звітність
  • Інформація
    • Основні показники діяльності
    • Аукціони
    • Регуляторна діяльність
    • Ліміти на використання лісових ресурсів
    • Запобігання проявам корупції
    • Нормативно-правова база
    • Відпочинок в лісі
    • Сертифікація лісів

Відпочиваємо з користю собі й без шкоди лісові

Південно-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарстваІнформація Відпочинок в лісі Відпочиваємо з користю собі й без шкоди лісові
Заходь у ліс, як у храм!
Відпочивайте в лісі з користю собі й без шкоди природі
У користуванні держпідприємств Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства перебуває майже 27 тисяч гектарів рекреаційно-оздоровчих лісів, що становить 17,6 відсотків лісового фонду підприємств. До прикладу, в Україні ця цифра сягає 1320,7 тисяч гектарів або 19,3% лісового фонду.
У межах даних лісів знаходяться цінні природні комплекси, ландшафти, об’єкти з рідкісними видами флори, водоспади, карстові печери і ін. Саме тому рекреаційно-оздоровчі ліси використовуються населенням здебільшого для туризму, оздоровлення й відпочинку. Першочерговим завданням лісогосподарських підприємств є проведення заходів зі збереження, відновлення й охорони цінних природних об’єктів, пропаганди дбайливого ставлення до природи, створення умов для відвідування цих об’єктів з метою оздоровчого, освітнього й культурного розвитку населення.
Згідно з матеріалами інвентаризації, яка проводилася 2010 року, в області нараховувалося 5 рекреаційних пунктів, які були в основному непридатними для обслуговування через їх занедбаний стан. На сьогодні ж таких об’єктів у області нараховується дванадцять із них п’ять – відновлено та сім – збудовано нових. Площа зони рекреації цих об’єктів становить 9,4 гектари, пропускна можливість, тобто кількість людей, які можуть відпочивати одночасно на даних об’єктах, - 300-350 осіб.
«Верхня зона відпочинку»
Пропускна можливість півторагектарного рекреаційного об’єкта «Верхня зона відпочинку» у Бережанському лісомисливському господарстві – 50 осіб. Знаходиться відпочинковий комплекс у Бережанському лісництві. Відновлений 2005 року. Тут забезпечено все, аби туристи могли не лише відпочити, а й на нічліг залишитись – є місце для розбивання намету. Крім того, тут передбачено автостоянку на 10 авто. Також є 7 альтанок зі столами й лавочками і 5 мангалів. Потурбувалися лісівники і про чистоту ділянки, розмістивши на даній території 10 ящиків для сміття, аби свідомі відпочивальники не кидали сміття деінде. Є тут й 3 інформаційні аншлаги, які містять всю необхідну інформацію про місце відпочинку.
«Бичова»
Рекреаційний пункт «Бичова», що розташований у Криницькому лісництві ДП «Бучацьке лісове господарство» створено 2007 року. Одразу можуть розміститись 10 відпочиваючих. Мальовнича місцевість загально-зоологічного заказника «Криниця», в якому і розташовано даний пункт відпочинку, нікого не залишить байдужим і відпочиваючі ще не раз повертатимуться сюди, аби насолодитися його неймовірною красою, яка наповнює здоров’ям і спокоєм, дає можливість поринути у себе, відпочити від гамірного світу, послухавши звуки вітру й птаства, яке милозвучно видає своїх неповторних пісень.
Рекреаційний пункт «Лемковина» відоміший відпочиваючим, адже окрім туристичного носить інший, глибший зміст свого співіснування – щороку у серпні тут безліч відпочиваючих із усіх куточків держави і не лише. Адже відбувається тут Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини» і окрім рекреаційного пункту, зведеного лісівниками, тут розгортається грандіозне наметове містечко, яке є імпровізованим міжрегіональним центром етнічної культури, ужиткового мистецтва та масових розваг на свіжому повітрі. Тож тут планують створити цілий центр лемківської культури.
Чотири альтанки зі столами й лавочками збудовані у відповідному стилі і є доповнюючим елементом даної місцевості. Одразу тут можуть відпочити 40 осіб, передбачено й місця для авто.
«Зелена»
Рекреаційний пункт із такою назвою створено 2010 року в Бучацькому лісництві Бучацького лісгоспу. Пропускна можливість його невелика – 8 осіб, але є все необхідне для відпочинку. Крім того, тут передбачено місце для розбивання намету.
«Затишок»
Кременецькі лісівники звели рекреаційний пункт «Затишок» 2011 року. Уже сама назва характеризує місце відпочинку. А там дійсно затишно, адже сам пункт лісівники обгородили в українському стилі, а на обгородженій ділянці стоїть акуратна альтанка з усіма зручностями для розміщення й відпочинку. Одразу ж тут можуть відпочити майже 20 осіб.
 
«Ялинка»
Рекреаційний пункт «Ялинка», площею 0,1 гектара був збудований 2011 року. Гарна місцина, обгороджена і зі смаком обставлена меблями, з мангалом, місцем для сміття, ігровим майданчиком для малечі. Місце розташування – Микулинецьке лісництво ДП «Тернопільське лісове господарство».
«Дубок»
2010 року у Микулинецькому лісництві зведено місце для зупинки 12 відпочиваючих «Дубок». Місце відпочинку достатнє, аби розбити два намети, тож туристи можуть не лише провести денний час, а й заночувати за необхідності. Є альтанка, лавочки, місце для ігор найменших відвідувачів.
Така ж характеристика відпочинкового місця в Теребовлянському лісництві. Рекреаційний пункт теребовлянські лісівники звели 2008 року. Є все необхідне для відпочинку.
У Чортківському лісовому господарстві є чотири рекреаційні пункти – «Дубочок», «Чорний ліс», «Озерянський» і «Лісова казка». Всі новозбудовані – 2011 року, у гарному стані. Пропускна можливість – усіх, окрім «Дубочка», - 20 осіб.
У «Дубочку» можуть розміститися одразу 30 осіб. Саме останньому варто приділити увагу, бо його відкриття було особливо урочистим. Лісівники Копичинецького лісництва постаралися на славу, адже створили цілий відпочинковий центр. Знаходиться він у лісі неподалік Копичинецького лісництва. Раніше це місце слугувало стихійним сміттєзвалищем, куди неохайні містяни викидали різні побутові відходи. Звичайно, лісівники не могли змиритися з таким явищем. Тож разом із копичинецькою громадою вирішили звести тут привабливу відпочинкову зону, яку б із задоволенням відвідували не лише дорослі, а й діти. Тож спільними зусиллями громада й лісівники створили неповторний оазис краси й дозвілля для кожного бажаючого. По-особливому зраділи найменші, адже для них тут передбачено і гойдалки, і пісочниці й інші атракціони. Обладнано тут і волейбольну площадку для любителів спорту. Словом, почин лісівників заслужив щирої подяки від людей.
Відпочиваючи на природі, поважайте її
На жаль, мешканці Тернопільщини ще не звикли відпочивати культурно, аби нічого не зламати, не понівечити, не залишити після свого відпочинку на території об’єкта купи незібраного сміття чи бодай автографа на новенькій лавці, столику, дбайливо змайстрованому лісівниками для них же, чи навіть вишкребти щось нецензурне на дереві поблизу лісової відпочинкової зони.
Здавалося б, користуйтесь на здоров’я! Лишень залишіть іще комусь після себе… Не готові наші краяни відпочивати з культурою. І чи будуть колись готові?! Питання, скоріше, риторичне. Лісівники, звичайно прибирають ті місцини від сміття, підремонтовують зламані засоби для відпочинку. Однак вкотре просять всіх відвідувачів відпочивати охайно й залишатися людьми. «Заходь у ліс, як у храм!», - мовить до відпочиваючих аншлаг однієї з відпочинкових лісових зон. Дотримуйтесь цієї істини, любіть природу, поважайте працю лісівників.
Контакти
Адреса:

м. Хмельницький, вул. Кам'янецька, 55

Телефон:

+(3802) 78-81-55

Email:

info@remove-this.sw.forest.gov.ua

Графік прийому громадян

Павло Степанович Золотий

Начальник управління

(0382) 78-88-55

Всі права захищені ©2023
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!